CHA SRH3201 Series Through Hole Straight Type Rotary Switch

The SRH3201 Series PCB Mount Rotary Code switches with 8pin. Size : 42*26мм. For more information, pls feel free to contact with us~

Детали за производот

Ознаки на производот

CHA SRH3201 Series Through Hole Straight Type Rotary Switch

parameter of the SRH3201 Series Rotary Switches

SRH3201 series Rotary switches
Спецификации
Rated voltage: 10mA 5V DC or 50mA 3VDC
Shuttle: 1mA 5V DC(resistance load) more than 4V
Fretting part: 1mA 5V DC(resistance load) more than 4V action force
Shuttle Department: 30 20mN
Micro department: 5mN
Operating life without load shuttle department: 100,000 циклуси
Micro unit 50,000 cycles load
Micro department: 100,000 циклуси
Shuttle Department: 50,000 циклуси

Details of The SRH3201 Series Rotary Switches

Features and Application of SRH3201 Series Rotary Switches
Features : long life
Апликација : Video Surveillance

Packing

Bag, Coiling, Tube assembly

Our services and company profile

CHAU-HUA GROUP (HONGKONG) CO., LIMITED focus on LED switch, illuminated push button switch, dip switch, rotary switch and so on. We will provide reliable products, professional QC team, best price. OEM/ODM are available.

Најчесто поставувани прашања

П1. Дали сте фабрика или трговско друштво?
А1: Ние сме производител со 12 years of production experience.

П2: Како работи вашата фабрика во врска со контролата на квалитетот?
А2: Нашиот пантолон има сопствен оддел за контрола на квалитет, from raw materials to yield product, сите завршени под целосен надзор на одделот за контрола на квалитет. И сите производи во фабриката пред пакувањето, повторно поминуваат низ проверка на квалитетот. Ние ќе вложиме максимални напори да се осигураме дека производот нема дефекти.

П3: How long is your Lead time?
А.: Usually it is 3-25 days, it is according to quantity.

П4: Може ли да ми дадете неколку примероци?
А4: We are pleasure to provide some samples for your test.

П5: Can we customized items according to our requirement?
А5:Sure~ ODM/OEM are available.

П6: Can i get the specifications and drawing of products?
А6: We are glad to share with you.

 

Ако имате некои проблеми во врска со CHA SRH3201 Series Through Hole Straight Type Rotary Switch, или сакате да дознаете повеќе детали за прекинувачот DIP,Метален прекинувач,Прекинувач на копчето,Тактички прекинувач,итн. Добредојдовте да не контактирате!

Се радувам на вашето барање.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА